Z przyjemnością informujemy, że aż trzy zespoły dotarły do ścisłego
finału tegorocznej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii!!!

Zespół SEEDit’ w składzie:
Jakub Gołos
Kacper Zagański
Piotr Kopacz
Milena Kruszyńska
Alicja Ziółek

zdobył tytuł Laureata oraz nagrodę Brązowego Wilka.

Natomiast tytuł Finalisty uzyskały ekipy:

Zespół Współczulni
Martyna Kaźmierska
Wiktoria Sas
Weronika Seliga
Wiktoria Zubel

Zespół Planszówki dla Młodej Główki
Barbara Świtek
Iga Oleszczuk

Gratulujemy sukcesów i wytrwałości w wielomiesięcznych i wieloetapowych
zmaganiach oraz zdobytych międzynarodowych certyfikatów .

LXXVIII LO z każdym rokiem staje się bardziej międzynarodowe. Nasi nauczyciele i uczniowie uczestniczą w licznych projektach Erasmus, PO WER i eTwinning ale również dzielimy się naszymi doświadczeniami, wiedzą i umiejętnościami z innymi.

W dniach 20 – 24 listopada br. mieliśmy przyjemność gościć troje nauczycieli: E. Mancuso, P. Lipani i G. Parisi z współpracującej z nami szkoły z Palermo Liceo delle Scienze Umane, Linguistico – Economico Sociale G. A. De Cosmi. Oto ich wrażenia z tygodnia spędzonego w Warszawie

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej goście wyjechali pełni pozytywnych wrażeń, z bagażem cennych inspiracji, które planują upowszechnić w liceum G. A. De Cosmi.

Aneta Sierakowska

lider zespołu ds. współpracy i projektów międzynarodowych

Rekrutacja w ramach przedsięwzięcia Przewodnik licealisty „Pokaż mi swój świat” w języku polskim, angielskim i hiszpańskim w ramach projektu POWER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów  zakończona. Zobaczcie zwycięskie plakaty promujące POWER:

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W POWER?

WHY SHOULD YOU JOIN IN POWER?

POR QUE DEBERIAS PARTICIPAR EN POWER?

Zwycięzcom gratulujemy i już  ruszamy z kolejnymi działaniami…

Czytaj dalej

Klasa 1FG w roku szkolnym 2019/2020 w ramach edukacji filmowej weźmie udział w spotkaniach dotyczących wielokulturowości w filmie. 24 października uczniowie wybrali się na pierwszy seans filmowy do kina Muranów. Cykl o wielokulturowości rozpoczęto od filmu  „Kafarnaum”. Film porusza problematykę biedy i wykluczenia społecznego, nielegalnej imigracji, przemocy wobec dzieci, a także handlu ludźmi.   

 25.02-1.03.2019  gościliśmy partnerskie szkoły z którymi realizujemy projekt Erasmus+ „Odważ się być przedsiębiorczy”. Przyjechali do nas uczniowie i nauczyciele z Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Uczniowie zagraniczni zatrzymali się w domach polskich rówieśników. W ciągu tego tygodnia naprawdę dużo się działo.  W poniedziałek dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie przywitali uroczyście  gości. Pierwszego dnia odwiedzili nas Marcin Siemdaj- dyrektor Agencji Extenda i projektantka Anna Długołęcka. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach chemii molekularnej, a po południu zostaliśmy przyjęci przez władze Bemowa. We wtorek miały miejsce lekcje hiszpańskiego i angielskiego na temat przedsiębiorczości. Tego samego dnia odwiedziliśmy warszawską siedzibę firmy IBM i po południu zwiedzaliśmy Warszawę. W środę odbyły się warsztaty poświęcone negocjacjom, a po południu udaliśmy się do Kampinowskiego Parku Narodowego. W czwartkowe przedpołudnie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego miały miejsce zajęcia biologiczne w j. angielskim. Po południu zwiedzaliśmy Muzeum Polin. W piątek rano zostaliśmy przyjęci przez prezesa firmy The Heart w wieżowcu Warsaw Spire, który opowiedział nam o swojej drodze zawodowej. Po południu odbyło się  pożegnanie naszych gości. Przez cały tydzień popołudniami i wieczorem  uczniowie integrowali się już między sobą m.in wychodząc na kręgle, karaoke i do restauracji. Mamy nadzieję, że nasze spotkania międzynarodowe to początek nowych przyjaźni. Koordynatorem projektu w naszym liceum jest nauczyciel języka hiszpańskiego – pan Grzegorz Borucki.