Na przełomie października i listopada we współpracy z Fundacją Wszystkich Świętych, w  szkole odbyła się akcja sprzedaży zniczy. Cały dochód został przeznaczony na pomoc dla uczniów naszej szkoły, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Dodatkowo Fundacja przeznaczyła własne środki. W sumie na wsparcie naszych uczniów przeznaczono 400 zł.

Ponadto troje uczniów: Oliwia Bożym, Oliwia Łukaszewicz i Paweł Retmaniak co tydzień, we czwartki,  jako wolontariusze pomagają w opiece nad dziećmi w bemowskim Klubie Malucha w OPS.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wraz ze wszystkimi nauczycielami języka angielskiego oraz nauczycielką języka niemieckiego wzięli udział w IX edycji Programu Insta.Ling dla Szkół.

Aplikacja Insta.Ling, która jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej, powstała w odpowiedzi na potrzebę efektywnej i przyjemnej nauki słówek w języku obcym. Dzięki niej, uczniowie systematycznie i bez zbędnego wysiłku mogą przyswajać słownictwo języka angielskiego, a także niemieckiego  w ciekawej i nienużącej formie nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale również na tabletach i telefonach komórkowych w domu oraz poza nim.

Uczniom biorącym udział w programie gratulujemy efektywnej nauki słówek, a ich nauczycielom: paniom Małgorzacie Krawczyk, Dorocie Nowackiej, Annie Rzeszutek, Renacie Tarkowskiej, Katarzynie Gajewskiej oraz panu Krzysztofowi Ambroziewiczowi przyznanych Certyfikatów Jakości w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling.

13.01.2018 w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim odbyła się studniówka 78 LO im. Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej. Doskonała zabawa trwała do rana. Dziękujemy rodzicom zaangażowanym w jej organizację, zaś tegorocznym maturzystom  życzymy powodzenia na maturze.  Czytaj dalej

Kto trzyma rękę  na termostacie Ziemi? Czy  jesteśmy w stanie wpływać na klimat naszej planety? Po co nurkowie do budowy linii metra? Na te i na  wiele innych pytań 11.01.2017 uczniowie klasy 1B szukali odpowiedzi na warsztatach zorganizowanych przez UKSW W Warszawie. Dzięki uprzejmości pracowników  Instytutu Ekologii i Bioetyki, Instytutu Psychologii, Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych mieliśmy okazję zobaczyć symulator  samochodowy, umożliwiający odwzorowanie wrażeń, które towarzyszą jeździe w warunkach rzeczywistych, w różnym terenie, o różnej infrastrukturze drogowej podczas różnych pór roku i dnia, w różnych warunkach pogodowych. Zapoznaliśmy  się z   Wiedeńskim -System Testów DRIVE-PL, czyli komputerowymi testami  psychometrycznymi do psychologicznych badań kierowców oraz badań z zakresu medycyny pracy. Niektórzy z nas mieli okazję  przetestować  swoje umiejętności  i przekonać się, że spostrzegawczość i koncentracja to  nieodzowne cechy każdego dobrego kierowcy.

Już po raz szósty organizowaliśmy szkolną akcję zbierania trwałych artykułów żywnościowych dla Polaków i kombatantów na Kresach. Co roku udaję nam się zebrać więcej żywności. W tym roku mogliśmy  przygotować aż 31 dużych paczek. Klasy, które zaangażowały się w zbiórkę to: 1a, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 2d, 3c, 3e i 3b. Największa grupa ofiarodawców znalazła się w klasach 2c i 2d. Pakowaniem darów zajęli się uczniowie z 2b i 2d. Poza tym jak co roku w akcję, włączyli się nauczyciele: p. Małgorzata Klimczak, p. Marianna Gaszyńska, p. Wioletta Sztobryn, p. Irena Borowska, p. Dorota Nowacka, p. M. Krawczyk, K. Ambroziewicz, B. Maj, R. Różycka, J. Gąsiorek  oraz p. Anna Hauzman i Teresa Baranowska.  Ks. Michał Markowicz ofiarował opłatki.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za okazane serce.