Zakręcona akcja wciąż trwa. Zbieramy nakrętki dla Stasia. Nie marnuj żadnej nakrętki. Miejsce zbiórki to duże czerwone serce umieszczone na terenie szkoły.

Wioletta Sztobryn

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zachęcamy do zapoznania się poniższą wiadomością:

Siema,
Moto Orkiestra wraz z Dzielnicą Bemowo
M.st. Warszawy będzie grała już po raz kolejny z WOŚP, jednakże z uwagi na obecną sytuację odbędzie się to w innej formie niż miało to miejsce w poprzednich latach. W tym roku będziemy działać zarówno w trybie online jak i będziecie mogli Państwo bezpiecznie odwiedzić teren Automobilklubu Polski.
W ramach działań w świecie online odbędzie się relacja live, na której znane osobistości ze świata rajdowego, wyścigowego, kierowcy i piloci najszybszych rajdówek na świecie podsumują dotychczasowe zmagania i opowiedzą o planach na nowy sezon. W trakcie relacji odbędą się również licytacje, na których będzie można wylicytować wyjątkowe pamiątki związane nie tylko ze światem motoryzacji ale także z innych obszarów. Zapraszamy na transmisję life na Facebook Motoorkiestry i Dzielnicy Bemowo.
Dodatkowo już teraz można wziąć udział w licytacjach udostępnianych w wydarzeniu Moto Orkiestry na Facebooku, gdzie od kilku dni trwa bitwa m.in. o użyczenie Hondy Civic TypeR na weekend! Więcej licytacji można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/events/136951594712647/?active_tab=discussion
.
Pomimo przeniesienia Moto Orkiestry do świata wirtualnego udostępniamy także możliwość bezpiecznego udziału w wydarzeniach, które będą rozgrywać się na terenie Automobilklubu Polski. Pierwszą atrakcją będzie możliwość zwiedzenia „Muzeum motoryzacyjnego”, które zostanie zaprezentowane na terenie autodromu Bemowo – w miejscu gdzie w latach ubiegłych odbywały się wylicytowane przejazdy. W Muzeum zostaną wystawione wyjątkowe pojazdy związane z działalnością Automobilklubu Polski. Druga atrakcja to coroczna Moto Orkiestrowa loteria, na której będą do wylosowania wyjątkowe pamiątki. Wszystko to będzie dostępne dla zwiedzających, którzy na teren Automobilklubu wjadą swoim prywatnym samochodem i bez możliwości opuszczenia go będą się poruszać po wskazanych punktach rozmieszczonych na terenie Automobilklubu Polski. Łącząc przyjemne z bezpiecznym choć trochę będzie można poczuć magię dotychczasowych zbiórek organizowanych w ramach Moto Orkiestry.
Powyższe atrakcje będą dostępne dla zainteresowanych w godzinach 12-16. Serdecznie wszystkich zapraszamy zarówno do świata wirtualnego jak i bezpiecznej przejażdżki po atrakcjach Automobilklubu Polski.
Organizatorami Motorokiestra 2021 są:
Urząd Miasta Dzielnicy Bemowo i Automobilklub Polski

Prośba do uczestników wydarzenia o dokumentowanie wydarzenia za pomocą zdjęć i filmików.
Serdecznie zachęcam,
Szkolny opiekun wolontariatu 78 LO
Wioletta Sztobryn

Zakończyliśmy akcję pod hasłem „Dzień Piernika”. Słodycze i upominki zostały dostarczone do szpitala w Dziekanowie Leśnym na oddział dziecięcy. Dziękujemy uczniom, rodzicom i pracownikom 78 LO za włączenie się w akcję na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę. Cieszymy się, że w tym trudnym, ale i wyjątkowym grudniowym czasie, nie zabrakło osób pragnących sprawić radość innym.

Ze świątecznymi pozdrowieniami,
Wioletta Sztobryn
Agnieszka Czerwińska

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
tegoroczny Dzień Piernika będzie realizowany pod hasłem „ Pomoc dla Mukoludków”. Kolejny raz włączamy się w akcję wspierającą dzieci chore na mukowiscydozę.
W imieniu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą organizujemy w dniach 30.11 . – 4. 12. (poniedziałek – piątek) zbiórkę pierniczków, innych słodkości, gier i zabawek (nowe rzeczy), które będą przekazane do SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, a następnie przekazane w formie paczek mikołajkowych.

Wymienione artykuły przynosimy do 78 LO w Warszawie i zostawiamy przy wejściu do szkoły w wyznaczonym do tego pudle.

Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do sprawienia radości innym.

Szkolny opiekun wolontariatu
Wioletta Sztobryn

78 LO w Warszawie otrzymało podziękowania za zeszłoroczną akcję „Góra Grosza”. Zbieraliśmy drobne monety na potrzeby dzieci przebywających poza swoim domem – w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przynosili tyle, ile mogli – w myśl zasady:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Szkolny opiekun wolontariatu
Wioletta Sztobryn

Od roku 2018 nasza szkoła bierze udział w Programie „ Adopcja Serca”, czyli tzw. „Adopcja na Odległość”. Celem misji jest niesienie pomocy najbiedniejszym społecznościom, przede wszystkim dzieciom żyjącym w ubóstwie w krajach globalnego Południa i wokół nas.
Mamy Swoje dziecko adopcyjne – Sophie Ange Mbabazi. Dziewczynka ma 17 lat i pochodzi z Rwandy. Organizujemy akcje charytatywne z myślą o Niej.
Dajmy szansę Sophie!!!

Szkolny opiekun wolontariatu,
Wioletta Sztobryn

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Góra Grosza”. Była to już XX edycja, a jej organizatorem jest Towarzystwo Nas Dom. Zbieraliśmy groszówki na rzecz dzieci , które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej. Naszym celem było umożliwienie im wszechstronnego rozwoju i przygotowania do dorosłego życia.
Dziękujemy za udział w akcji 🙂

Szkolny opiekun wolontariatu
Wioletta Sztobryn

Czytaj dalej