Już po raz piąty na przełomie listopada i grudnia organizowaliśmy szkolną akcję zbierania trwałych artykułów żywnościowych dla Polaków i kombatantów na Kresach.  Niezwykle cieszy nas, że co roku udaje nam się zebrać coraz więcej żywności dla naszych potrzebujących rodaków. W tym roku mogliśmy zrobić 30 paczek. Klasy, które zaangażowały się w zbiórkę to: 2c, 3c, 2e, 3e,3b, 1d i 1c. Największa grupa ofiarodawców znalazła się w klasie 1c.  Skarbnik tej klasy, Sylwia Kusal, zebrała pieniądze  od wszystkich uczniów  i razem z Tatą zakupiła żywność wystarczającą na przygotowanie aż 10 paczek. Pakowaniem zajęli się uczniowie z 2e i 3c. Poza tym jak co roku w akcję, której koordynatorem była opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu,  pani Irena Borowska, włączyli się nauczyciele: panie: Małgorzata Klimczak, Maria Gaszyńska, Wioletta Sztobryn, Irena Borowska,  Dorota Nowacka, pan dyrektor Sebastian Pychyński oraz pracownicy obsługi i administracji. Ksiądz Michał Markowicz ofiarował opłatki, a uczennica 1C Nina Arasimowicz własnoręcznie namalowała kartki świąteczne.

Serdecznie wszystkim dziękuję za okazane serce, a ofiarodawcom i wszystkim sympatykom Szkolnego Kała Wolontariatu życzę pogodnych, ciepłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny i przyjaciół.

Opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu

Irena Borowska