Maria Pawlikowska-Jasnorzewska patronuje naszej szkole od 1997 r.
24 listopada przypada rocznica urodzin poetki.

Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
trochę śpiąca; trochę bardziej milcząca,
lecz widać można żyć bez powietrza!
Miłość

W dniu 12 października 2020 w 78 LO odbył się POWER feria de la Hispanidad – powerowy dzień różnorodności kulturowej krajów hiszpańskojęzycznych. Uczestnicy projektu POWER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów przedstawili podstawowe informacje z zakresu kultury i tradycji Hiszpanii – kraju, do którego już w przyszłym roku wybiorą się na mobilność. Poznanie dnia codziennego kolegów i koleżanek z kraju Półwyspu Iberyjskiego wpisuje się w główny cel projektu Przewodnik licealisty „Pokaż mi swój świat” w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Co więcej POWERowcy zainspirowali całą szkołę i każda klasa zaprezentowała kraj hiszpańskojęzyczny. Celem imprezy była prezentacja bogactwa i różnorodności każdego z 21 krajów, upamiętnienie spotkania dwóch światów i różnych cywilizacji – dzień 12 października to nie tylko Święto Hiszpanii, ale także data przybycia Krzysztofa Kolumba do Ameryki. Tolerancja, otwartość i podziw dla dorobku przeszłych pokoleń – to hasła, które 78 LO promuje najbardziej. Feria de la Hispanidad cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli, którzy w wyznaczonych godzinach (zachowanie reżimu sanitarnego oraz bezpieczeństwo współpracowników i uczniów są naszymi priorytetami)  mogli podziwiać i doceniać bogactwo kulturowe przeszłych pokoleń oraz innych kultur i wartości.   

We wrześniu reprezentacja Liceum im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej uczestniczyła w uroczystościach związanych z rocznicą napadu Sowietów na Polskę. Poczet sztandarowy pod opieką pana Krzysztofa Twardowskiego godnie reprezentował naszą szkołę pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie.

25.09.2020r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. Pierwszoklasiści po złożeniu uroczystej przysięgi zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów LXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Podczas uroczystości uczniowie otrzymali legitymacje szkolne. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej nauki!

#ErasmusDays jest inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Przez 3 dni, 15-17 października 2020 r., na terenie całego świata będą organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+. Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays zachęcamy Was w szczególności do wykorzystania narzędzi online! Webinaria, wydarzenia na FB, akcje na Instagramie – to tylko niektóre z propozycji!

Czytaj dalej

W dniach 25-28 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. POWERowcy aktywnie zaangażowali się w DJO i zaprezentowali efekty swojej czerwcowej pracy – quizy dotyczące wiedzy z zakresu geografii i historii Polski w językach polskim, angielskim i hiszpańskim.

Widzieliście kody QR w naszej szkole? To właśnie linki do quizów. Już wkrótce dyplomy uznania trafią do zwycięzców.

Czytaj dalej