1.03.2017 uczniowie  klasy 2B pod opieką pani Beaty Biedrzyckiej oraz pani Marianny Gaszczyńskiej wzięli udział w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Warszawie. Historia biblioteki pedagogicznej sięga 1945 roku, kiedy przy Kuratorium Okręgu Szkolnego Warszawskiego zorganizowano Bibliotekę, która stała się zalążkiem obecnej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie.

Biblioteka oferuje czytelnikom w szczególności:

• Literaturę z zakresu pedagogiki i nauk pokrewnych
  • Publikacje naukowe i popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy objętych ramowymi planami nauczania
  • Literaturę piękną i dzieła klasyki światowej oraz książki z zestawu lektur dla ucznia
  • Piśmiennictwo z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej
  • Programy nauczania i podręczniki szkolne

Informacje o zbiorach można uzyskać przez komputerowy katalog Integro. Biblioteka udostępnia swoje zbiory na miejscu w czytelni oraz drogą elektroniczną, natomiast indywidualne wypożyczenie poza bibliotekę jest możliwe w przypadku osoby pełnoletniej. Uczniowie poznali katalogi biblioteczne, a następnie przeszli całą drogę udostępniania książki: wyszukiwanie w katalogu, złożenie zamówienia, następnie wyszukanie książki w magazynie. Biblioteka jest bardzo nowoczesną placówką, gdzie można miło spędzić czas.

Marianna Gaszczyńska