16.05.2019 zorganizowaliśmy w szkole spotkanie z p. Mariną Hulią, laureatką  nagrody im. Ireny Sendlerowej za naprawianie świata. Pani Marina prowadziła przez ponad dwa lata szkołę dla dzieci czeczeńskich uchodźców na dworcu Brześć. Pomaga czeczeńskim uchodźcom przebywającym już na terenie Polski jak również tym przebywającym w dalszym ciągu w Brześciu.  Tematem spotkania było hasło: „Jak dobrze pomagać potrzebującym”. Pani Marina opowiedziała o swoich podopiecznych, ich codziennym życiu, o projekcie integracji młodych uchodźców ze starszymi osobami z Domu Spokojnej Starości. I przede wszystkim o tym, co my możemy zrobić dla najmłodszych. Na przykład zorganizować piknik, gdzie młodzi poczują, że jesteśmy ich przyjaciółmi. Zorganizujmy im zabawy, śpiewajmy, tańczmy, podarujmy zabawki, słodycze – dajmy im radość. Zespół projektu Erasmus+ naszej szkoły ma zamiar przeznaczyć środki zarobione w Hiszpanii ze sprzedaży pierniczków na potrzeby młodych uchodźców. W szkole zostanie również przeprowadzona akcja charytatywna, aby pomóc potrzebującym uchodźcom. Zapraszamy wszystkich Państwa do pomocy. Koordynatorem działań jest pan Grzegorz Borucki.