24.04.2017  w poniedziałek w bibliotece szkolnej już po raz szósty odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej z panią Mariolą Pryzwan – polonistką, publicystką, biografką, pracownikiem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie. Pani Mariola jest autorką wielu biografii literackich, m.in. Marii Dąbrowskiej, Władysława Broniewskiego, Haliny Poświatowskiej i patronki naszej szkoły Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej. Współpracuje z naszą szkołą od wielu lat prowadząc spotkania literackie dla uczniów. Tematem spotkania było życie i twórczość patronki szkoły w publikacjach: „O Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej. Wspomnienia i wiersze” oraz „Lilka. Wspomnienia o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej”. Biografka w ciekawy i dowcipny sposób przybliżyła nam postać najwybitniejszej polskiej poetki dwudziestolecia międzywojennego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie oddziału IA i IB pod opieką pani Renaty Tarkowskiej i pana Marcina Podlewskiego.

Spotkaniu towarzyszyła wystawka biografii autorstwa Marioli Pryzwan, które dostępne są w bibliotece szkolnej: Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Anny German, Ireny Jarockiej, Haliny Poświatowskiej.

Organizator M. Gaszczyńska