25.10.2018  grupa uczniów z klasy 1A oraz 1B wzięła udział w dwóch wykładach w języku angielskim: „Psychology of Money” (Psychologia pieniądza) oraz  „ Making Action Movie- 2P move into battle” (Marketingowe kino akcji, czyli 2P ruszają do boju), które  były uzupełnieniem prowadzonych  w naszej szkole zajęć dodatkowych dla klas pierwszych o nazwie „angielski w biznesie”. Udział w wykładach umożliwił uczniom nie tylko sprawdzenie swoich umiejętności językowych, ale również uświadomił pewne kwestie związane z marketingiem.  Uczniowie uzyskali odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. nabywania produktu i jego ceny. Zdali sobie  także sprawę z tego, że ludzka racjonalność ma ograniczenia, a darmowy produkt nie zawsze jest najkorzystniejszym wyborem. Po zajęciach z wykładowcą nasi uczniowie zostali oprowadzeni po uczelni przez studentkę Akademii Koźmińskiego. W tym przypadku językiem komunikacji był również język angielski.

Wyjście na wykłady zorganizowała pani Anna Rzeszutek, która wraz z panią Renatą Tarkowską pełniła opiekę nad młodzieżą .