dp_index (1)Grupa uczniów naszej szkoły 20 kwietnia wzięła udział w XIII edycji Dnia Przedsiębiorczości. Program ten sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej. Poprzez udział uczniowie mieli możliwość odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne i swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie. Uczniowie mieli okazję pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu oraz zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

W rozwinięciu zdjęcia i opinie naszych uczniów.

Opinie uczniów:

Dzień ten spędziłam korzystnie. Poznałam dobre i złe strony zawodu kierowcy. Zapoznałam się również z dokumentami dotyczącymi wydawania towaru dostarczonego do klienta. Praca daje dużo kontaktu z innymi ludźmi i nie jest monotonna.

Beata Kotrasińska

Byłem w firmie Qumak SA na stanowisku pracownika administracyjnego. Było ciekawie, nauczyłem się kilku nowych rzeczy.
Łukasz Melon 1B

Mój dzień, w Polskim Radiu RDC zaczął się bardzo pozytywnie, od szybkiego oprowadzenia po tym miejscu. Następnym krokiem mojego zapoznawania się było udanie się do reżyserki, gdzie mogłem zobaczyć jak wygląda radio dosłownie – „od środka”. Tu dowiedziałem się wiele o tym jak wyglądają przygotowania do audycji, skąd biorą się wiadomości, jak to możliwe, że osoba kierująca tym wszystkim wie co, kiedy włączyć/odtworzyć oraz jak powstają wszystkie wstawki podczas na przykład: wiadomości.
Potem odbyło się kolegium, w którym brałem udział. Zostały na nim przydzielone zadania/tematy, którymi zajmować się miały poszczególne osoby. Zaraz potem miałem zaszczyt towarzyszyć jednemu z pracowników tej placówki w wyjściu z samej siedziby radia, by zebrać materiały na mieście. Moim zdaniem było to fantastyczne przeżycie, gdyż mogłem z bliska przyjrzeć się jak wygląda pozyskiwanie takich informacji. W tym zadaniu bardzo przydatną rzeczą jest znajomość miasta i umiejętności szybkiego poruszania się po nim.
Na koniec wróciłem do radia, gdzie miałem jeszcze okazję montować nagranie z rozprawy sądowej. Polegało to na tym, że musiałem z prawie trzydziestu minut nagrania, wyciągnąć najważniejsze dwadzieścia sekund.
Bardzo pozytywnie oceniam mój dzień w Polskim Radiu RDC. Podczas tych wszystkich czynności mogłem się naprawdę sporo dowiedzieć i przede wszystkim nauczyć. Mimo, że się tego nie spodziewałem, spotkałem się z bardzo miłą atmosferą i delikatnym „luzem” między pracownikami. Wszystko to sprawiło, że przyjemnie spędziłem tam czas.
Aleksander Rudnik 1B

Spędziłem tam 4 godziny. Na początku zwiedziłem przedszkole. Następnie poznałem rozkład dnia przedszkolaków w poszczególnych grupach. Od nauczycielek pracujących w przedszkolu dowiedziałem się jak powinna wyglądać dalsza edukacja i ścieżka kariery, aby można było pracować w przedszkolu. W tym dniu czytałem dzieciom bajki, bawiłem się z nimi w ogrodzie, wykonywałem też lekkie prace ogrodnicze na rzecz przedszkola. Mój pobyt uważam za bardzo udany. Być może rozważę w przyszłości taką pracę

Marcel Pawłowski

Dzień Przedsiębiorczości pozwolił mi zobaczyć jak wygląda praca, w której w przyszłości chciałabym pracować. Na stażu pokazano mi jak odpowiedzialna jest praca wychowawcy i ilu wymaga wyrzeczeń oraz cierpliwości. Zapoznałam się także z regulaminem pracy placówki oraz dokumentami, które należy wypełniać podczas bycia wychowawcą.

Karolina Kowalczyk

Będąc na dniu przedsiębiorczości, w siedzibie sklepu ” muve.pl ” robiłem wiele ciekawych rzeczy, zaczynając od tworzenia aukcji internetowych przez obrabianie grafiki aż do testowania gier.
Najbardziej podobało mi się przygotowanie tych wszystkich aukcji aby były zrobione jak najbardziej profesjonalnie. Starałem się jak mogłem i myślę że wyszło mi to bardzo dobrze. Nie chwaląc się wydaje mi się że było to wykonane bardzo profesjonalnie. W mojej „pracy” panowała przyjemna atmosfera i wszyscy pracownicy tej firmy byli do mnie przyjaźnie nastawieni. Za rok planuję znowu tam pojść ! 😉

Piotr Pystkowski

Uważam, że spędziłam ten dzień pracowicie. Zapoznałam się z planowaniem organizacji pracy, systemami komputerowymi. Dzięki temu mam szerszy obraz obowiązków, jakie wykonuje się na stanowisku administratora centrum logistycznego.
Paulina Piasecka

Zdjęcia: