Oddaj książkę! Stwórz bibliotekę! Zainspiruj innych! Pod tym hasłem w dniach 24.04-21.05.2017r. nasza szkoła prowadziła zbiórkę książek dla podopiecznych warszawskich placówek leczniczych, włączając się wraz z innymi instytucjami w III Wielką Zbiórkę Książek dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w kilku miastach Polski zorganizowaną w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Zaczytani. Tegoroczna akcja została objęta Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Praw Pacjenta oraz Prezydentów Zaczytanych miast: Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Trójmiasta. Zgodnie z Poradnikiem Zaczytanego w bibliotece zostało stworzone miejsce na zbiórkę książek, ozdobione materiałami promocyjnymi Zaczytanych oraz własnymi, o zbiórce informowały plakaty i ulotki, strona internetowa szkoły oraz ogłoszenie w Librusie (dla rodziców). Zebraliśmy 73 egzemplarze książek. Zebrane książki zostały przekazane do magazynu na Pradze, skąd trafią do odpowiednich placówek medycznych, gdzie zostaną utworzone kolejne Zaczytane Biblioteki dla dzieci i dorosłych.

Książki przekazali uczniowie:

• Izydorczyk Anastazja,  Stokowiec Izabela  – kl 2C
  • Wiśniewska Dominika  Wielechowski Kacper – kl. 2 E
  • Lusa Wiktoria – kl. III AN

W zbiórce uczestniczyli też nauczyciele:

• Borowska Irena
  • Gaszczyńska Marianna
  • Rzeszutek Anna

Gorące podziękowania dla wszystkich darczyńców oraz tych, którzy wsparli akcję i mobilizowali uczniów do włączenia się w zbiórkę książek oraz pani Anety Dudziak,która dostarczyła książki do magazynu. Więcej informacji o działaniach Zaczytanych można uzyskać na stronie zaczytani.org.

Koordynator akcji Marianna Gaszczyńska