zaczytani 1Oddaj książkę! Stwórz bibliotekę! Zainspiruj innych! Pod tym hasłem w dniach 22.04-23.05.2016r. nasza szkoła prowadziła zbiórkę książek dla podopiecznych warszawskich placówek leczniczo-wychowawczych, włączając się wraz z innymi instytucjami w Wielką Zbiórkę Książek dla Dzieci i Młodzieży w kilku miastach Polski zorganizowaną w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zaczytani”. Zgodnie z Poradnikiem Zaczytanego w bibliotece zostało stworzone miejsce na zbiórkę książek, ozdobione materiałami promocyjnymi „Zaczytanych” oraz własnymi, o zbiórce informowały plakaty i strona internetowa szkoły. Zebraliśmy 170 egzemplarzy książek. Zebrane książki zostały przekazane do magazynu na Mokotowie, skąd trafią do placówek: szpitali, hospicjów i domów dziecka, gdzie zostaną utworzone Biblioteczki Małego Pacjenta.

Książki przekazali uczniowie:

I A Gess Piotr
I E Gołosow Aleksandra
Wielechowski Kacper
Kobylański Piotr
Wojdat Klaudia
Przyżycka Laura
Zawrot Aleksandra
Szuba Natalia
II AN Kurach Aleksandra
II B Banaś Urszula
II E Goździk Gabriela
Snopkowska Anna
III E Bialik Katarzyna

W zbiórce uczestniczyli też nauczyciele – panie: Helena Ekonomiuk-Dąbrowa, Marianna Gaszczyńska, Bożena Maj oraz Renata Różycka.

Gorące podziękowania dla wszystkich darczyńców oraz tych, którzy wsparli akcję i mobilizowali uczniów do włączenia się w zbiórkę książek. Więcej informacji o działaniach Zaczytanych można uzyskać na stronie zaczytani.org.

Koordynator akcji Marianna Gaszczyńska

zaczytani 2zaczytani 3