Zajęcia pozalekcyjne

Ludzie listy piszą…

W październiku 2019r w uszach 1ag2 zabrzmiała piosenka zespołu Skaldowie i przy współpracy z wychowawcą ochoczo zabrali się za pisanie listów do angielskiej Rodziny Królewskiej. Nie brakowało elementów niedowierzania w odpowiedź, trudnych konstrukcji formalnych, oficjalnego języka…. Aczkolwiek – warto było! Już możemy pochwalić się odpowiedziami od księcia Karola, księżnej Meghan i księcia Harrego oraz księżnej Kate i księcia Williama, adresowanymi bezpośrednio do uczniów Pawlikowskiej. Angielskie listy formalne w praktyce, zresztą zobaczcie sami…

Czytaj dalej Ludzie listy piszą…

Warsztaty językowe

Dnia 14-11-2019 młodzież 78 LO (klasa 1AG2) udała się na warsztaty języka angielskiego prowadzone przez Fluency MC w ramach współpracy z organizacją Nauka Bez Granic. Amerykański nauczyciel , trener i raper szlifował z uczniami angielski w nowatorski sposób: połączenie nauczania języka angielskiego z hip hopem. Warsztaty były ciekawe z punktu widzenia wymowy i sposobu przyswajania języka w niekonwencjonalny sposób.

Czytaj dalej Warsztaty językowe

Wielokulturowość w filmie

Klasa 1FG w roku szkolnym 2019/2020 w ramach edukacji filmowej weźmie udział w spotkaniach dotyczących wielokulturowości w filmie. 24 października uczniowie wybrali się na pierwszy seans filmowy do kina Muranów. Cykl o wielokulturowości rozpoczęto od filmu  „Kafarnaum”. Film porusza problematykę biedy i wykluczenia społecznego, nielegalnej imigracji, przemocy wobec dzieci, a także handlu ludźmi.   

1EG w galerii sztuki Abakus

22 października klasa 1EG wzięła udział w warsztatach plastycznych w Galerii Sztuki Abakus mieszczącej się w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Uczniowie obejrzeli wystawę  „W codzienności… razem” autorstwa współczesnej gdańskiej malarki Bernadetty Stępień, a następnie inspirując się twórczością artystki stworzyli własne prace plastyczne. Warsztaty „Lekcja w galerii” mają charakter cykliczny. Kolejne spotkania odbędą się w grudniu i kwietniu.  Zajęcia są finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa. 

Czytaj dalej 1EG w galerii sztuki Abakus

Wizyta nauczycielki hiszpańskiej szkoły językowej

18.10.2019r. nasze liceum odwiedziły nauczycielki dwóch hiszpańskich szkół językowych: Malaca Instituto – pierwszej szkoły języka hiszpańskiego  w Maladze oraz Enforex – szkoły posiadającej swoje placówki  w wielu miastach, między innymi na terenie Wspólnoty Autonomicznej Andaluzji.
 

Czytaj dalej Wizyta nauczycielki hiszpańskiej szkoły językowej

Biologia w eksperymentach [ZDJĘCIA]

Biologia w eksperymentachOd tego roku szkolnego w naszym liceum prowadzona jest – jako przedmiot dodatkowy – „biologia w eksperymentach”. Bardzo chwalimy sobie te zajęcia. Polegają one na poznawaniu biologii w praktyce. Wykonujemy doświadczenia, analizujemy schematy, gramy w gry edukacyjne. Możemy wykorzystać w całej pełni zasoby edukacyjne pracowni biologicznej. Pracujemy zawsze w grupach, co jest niezwykle cenne. Możemy wymieniać między sobą opinie i uwagi, uczyć się od siebie nawzajem. Jest to w praktyce bardzo atrakcyjne kółko biologiczne w ramach lekcji. Zdjęcia pokazują, jak co dzieje się na naszych zajęciach. W najbliższym czasie planujemy rozmnażanie wegetatywne fiołków alpejskich, a wczesną jesienią chcemy wykonać „Hotel dla owadów”. Uczniowie klasy IIc.

Czytaj dalej Biologia w eksperymentach [ZDJĘCIA]

Przygotowania do matury

W Pawlikowskiej z przygotowaniami do matury nie zostajesz sam
Nasze liceum oferuje przyszłym maturzystom fakultety ze wszystkich przedmiotów maturalnych. Podczas zajęć sukcesywnie powtarzamy materiał i rozwiązujemy przykładowe testy egzaminacyjne. Dzięki temu przygotowanie do matury jest łatwiejsze, a uczniowie są oswojeni z różnymi typami zadań, które napotkają podczas egzaminu, potrafią zminimalizować wpływ stresu na ostateczne wyniki, zaś zmaksymalizować swoje szanse na sukces.