Klasa 2fg wybrała się z wychowawcą Grzegorzem Boruckim do Kampinoskiego Parku Narodowego. Wyjazd miał charakter integracyjny. Dzień rozpoczęli w Domie Pracy Twórczej „Granica, uczestnicząc w warsztatach tworzenia biżuterii. Następnie miały miejsca zajęcia dramy. Na koniec odbył się godzinny spacer po KPN z przewodnikiem, który opowiedział o historii okolic oraz przyrodzie parku.
Jak czytamy na blogu https://proszewycieczki.wordpress.com: „Dom Pracy Twórczej Granica powstał w 2015 roku. Mieści się w obejściu należącym jeszcze w 1962 r do rodziny Połciów. Wieś Granica powstała ok. 1795 roku. Założyli ją budnicy, czyli ludzie, którzy zajmowali się wyrębem lasu i przerobem drewna na węgiel drzewny, smołę i potaż. Budnicy, w odróżnieniu od chłopów, nie byli przywiązani do ziemi, byli ludźmi wolnymi. Mieszkali w budach. Były to zazwyczaj kurne chaty (bez komina – palenisko w nich znajdowało się najczęściej w środkowej części chaty, a dym uchodził poprzez otwór w najwyższym punkcie dachu), częściowo zagłębione w ziemi. Gdy budnicy przenosili się w nowe miejsce, ich chaty zwykle ginęły, ale niektóre z takich osad rozwijały się jednak w większe wsie. I tak się stało z Granicą. Wieś w okresie międzywojennym liczyła 40 gospodarstw. Mieszkało w niej ponad 220 osób”.
Gdy zostaną zniesione obostrzenia, klasa myśli o powrocie do miejsca, aby tym razem wziąć udział w warsztatach z ceramiki.