Klasa 2fg wybrała się z wychowawcą Grzegorzem Boruckim do Kampinoskiego Parku Narodowego. Wyjazd miał charakter integracyjny. Dzień rozpoczęli w Domie Pracy Twórczej „Granica, uczestnicząc w warsztatach tworzenia biżuterii. Następnie miały miejsca zajęcia dramy. Na koniec odbył się godzinny spacer po KPN z przewodnikiem, który opowiedział o historii okolic oraz przyrodzie parku.
Jak czytamy na blogu https://proszewycieczki.wordpress.com: „Dom Pracy Twórczej Granica powstał w 2015 roku. Mieści się w obejściu należącym jeszcze w 1962 r do rodziny Połciów. Wieś Granica powstała ok. 1795 roku. Założyli ją budnicy, czyli ludzie, którzy zajmowali się wyrębem lasu i przerobem drewna na węgiel drzewny, smołę i potaż. Budnicy, w odróżnieniu od chłopów, nie byli przywiązani do ziemi, byli ludźmi wolnymi. Mieszkali w budach. Były to zazwyczaj kurne chaty (bez komina – palenisko w nich znajdowało się najczęściej w środkowej części chaty, a dym uchodził poprzez otwór w najwyższym punkcie dachu), częściowo zagłębione w ziemi. Gdy budnicy przenosili się w nowe miejsce, ich chaty zwykle ginęły, ale niektóre z takich osad rozwijały się jednak w większe wsie. I tak się stało z Granicą. Wieś w okresie międzywojennym liczyła 40 gospodarstw. Mieszkało w niej ponad 220 osób”.
Gdy zostaną zniesione obostrzenia, klasa myśli o powrocie do miejsca, aby tym razem wziąć udział w warsztatach z ceramiki.

W dniach 24-26.04.2019 uczniowie klas I i II uczestniczyli w wycieczce nad morze. Tym razem wybraliśmy się do malowniczego Jantara. Po drodze zwiedziliśmy przepięknie położony zamek w Radzyniu Chełmińskim. Kolejne dni w słonecznej pogodzie spędzaliśmy na plaży grając w siatkówkę i tańcząc. Wieczorem obejrzeliśmy cudowny zachód słońca, Czytaj dalej

28.11.2018 uczniowie 78 Liceum Ogólnokształcącego byli uczestnikami wycieczki do Torunia zorganizowanej przez pana Andrzeja Mosinga, Grzegorza Pawłowskiego i Krzysztofa Twardowskiego. Po przybyciu na miejsce zbiórki i sprawdzeniu obecności, wyruszyliśmy autokarem w kierunku Torunia. Po drodze zwiedziliśmy historyczny zamek w Golubiu – Dobrzyniu. Po dotarciu na miejsce – do Torunia – wraz z panią przewodnik zaczęliśmy oglądać miasto narodzin Mikołaja Kopernika. Zobaczyliśmy między innymi: Ratusz Staromiejski z wieżą widokową, Dwór Artusa, Pomnik Mikołaja Kopernika i jego dom, Krzywą Wieżę wraz usłyszaną legendą, Dom pod Gwiazdą, Kościół W.N.M.P oraz Św.Katedrę Janów. Dzielnie weszliśmy na wieżę widokową, z której podziwialiśmy panoramę Torunia.
Pogoda dopisała i wszyscy w dobrych humorach z kupionymi na rynku piernikami, wróciliśmy wieczorem do Warszawy. Wycieczka była udana , a cel poznawczy i historyczny został osiągnięty.

Czytaj dalej

 

edf

29-30.10. 2018 uczniowie klasy II i III o profilu  biologiczno – chemicznym pod opieką pani Beata Biedrzyckiej i pani Anety Dudziak uczestniczyli w wycieczce naukowej do Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu.  Uczestnicy , wykorzystując metodę badawczą w chemii, przeprowadzili doświadczenia zespołowo- problemowe i wiązane. Badali właściwości szeregu związków w chemii nieorganicznej : tlenków, kwasów, wodorotlenków i soli oraz  ciekawych związków manganu. Sami wytworzyli mydła oraz zaprojektowali ich kształt, określony zapach i barwę. Czytaj dalej

9.10.2018 30-osobowa grupa uczniów klas trzecich pod opieką ks. Michała i pani Elżbiety Grądzkiej wzięła udział w Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Warszawskiej na Jasną Górę. Młodzież uczestniczyła w nabożeństwie przygotowanym przez kleryków warszawskiego seminarium duchownego oraz Mszy Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył i wygłosił kazanie ks. biskup Rafał Markowski. Po Mszy maturzyści odmówili Akt zawierzenia oraz złożyli prośby o pomyślność na egzaminach dojrzałości i mądrość przy wyborze dalszej drogi życiowej, a następnie udali się na zwiedzanie Jasnej Góry.

20.09 – 21.09.2018 uczniowie klas pierwszych uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym.  Pierwszoklasiści poznawali bliżej sobie i swoich wychowawców w ośrodku wypoczynkowym w Górach świętokrzyskich, gdzie przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji. Podczas dwudniowego pobytu nasi uczniowie zwiedzili Muzeum Archeologiczne, udali się na wycieczkę na św. Krzyż, gdzie znajduje się klasztor oraz platforma widokowa, a także uczestniczyli w grach i zabawach sportowych.   Czytaj dalej