78 LO w Warszawie otrzymało podziękowania za zeszłoroczną akcję „Góra Grosza”. Zbieraliśmy drobne monety na potrzeby dzieci przebywających poza swoim domem – w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przynosili tyle, ile mogli – w myśl zasady:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Szkolny opiekun wolontariatu
Wioletta Sztobryn

Od roku 2018 nasza szkoła bierze udział w Programie „ Adopcja Serca”, czyli tzw. „Adopcja na Odległość”. Celem misji jest niesienie pomocy najbiedniejszym społecznościom, przede wszystkim dzieciom żyjącym w ubóstwie w krajach globalnego Południa i wokół nas.
Mamy Swoje dziecko adopcyjne – Sophie Ange Mbabazi. Dziewczynka ma 17 lat i pochodzi z Rwandy. Organizujemy akcje charytatywne z myślą o Niej.
Dajmy szansę Sophie!!!

Szkolny opiekun wolontariatu,
Wioletta Sztobryn

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Góra Grosza”. Była to już XX edycja, a jej organizatorem jest Towarzystwo Nas Dom. Zbieraliśmy groszówki na rzecz dzieci , które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej. Naszym celem było umożliwienie im wszechstronnego rozwoju i przygotowania do dorosłego życia.
Dziękujemy za udział w akcji 🙂

Szkolny opiekun wolontariatu
Wioletta Sztobryn

Czytaj dalej

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy certyfikat od KoalaConservation Australia Inc.  Udało nam się pomóc dwójce koali poszkodowanych w wyniku pożaru w Australii. Trzymamy kciuki za ich szybki powrót do naturalnego środowiska.
Szkolny opiekun wolontariatu
Wioletta Sztobryn

Tragiczna sytuacja zwierząt poszkodowanych w wyniku pożarów w Australii, zmotywowała nas do działań na rzecz hospitalizowanych zwierząt. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zdecydowali się na adopcję koali, których populacja wciąż maleje. Wsparcie tych „milusińskich” dało nam dużo radości. Dziękuję za zaangażowanie i chęć pomocy !!!

Szkolny opiekun wolontariatu
Wioletta Sztobryn Czytaj dalej

Kacper jest wolontariuszem naszej szkoły. Zdecydował się na szlachetny gest pomocy innym organizując „Szlachetną Paczkę” dla rodziny, która znajduje się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Zdecydował się również na pomoc starszej pani, której ktoś odmówił pomocy w ostatniej chwili. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zorganizowali zbiórkę żywności wspomagając Kacpra w organizacji „Szlachetnej Paczki”.
Brawa dla wszystkich szlachetnych!!!

W okresie przedświątecznym pomagamy nie tylko ludziom, ale i tym, których często pomijamy. To dla naszym milusińskich- zwierzaków- zbieraliśmy przez cały listopad karmę, koce, smycze i wiele innych rzeczy niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Akcja zakończyła się sukcesem!!!
Dziękujemy 🙂

Szkolny opiekun wolontariatu
Wioletta Sztobryn

Czytaj dalej