W dniach 29.01.2018-02.02.2018 uczniowie Igor Byczkowski z kl. 1B i Ian Macdougall  z kl. 2A wraz z nauczycielami Julitą Gąsiorek i Grzegorzem Boruckim w ramach programu Erasmus + przebywali w chorwackim mieście Varazdin.  Naszymi  gospodarzami byli uczniowie i nauczyciele  Gospodarska škola Varaždin.  W czasie pobytu przedstawiono i porównano pomysły na wirtualne przedsiębiorstwa. Uczniowie wzięli udział w wielu warsztatach, symulowanych rozmowach o pracę, wizytach w lokalnych przedsiębiorstwach i wycieczkach do okolicznych atrakcji turystycznych. Zatrzymując się w domach rówieśników, mieliśmy okazję poznać chorwackie zwyczaje i kulturę.

Jesteśmy bardzo dumni, że Liceum im. M. Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019  bierze udział w projekcie  „Atrévete a emprender” („Odważ się być przedsiębiorczy”) w ramach programu Erasmus+. Jest to nasz wspólny projekt ze szkołami z Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch, który otrzymał wsparcie Komisji Europejskiej. Koordynatorem programu jest pan Grzegorz Borucki.

W roku szkolnym 2017/2018 czekają nas jeszcze wyjazdy uczniów do Portugalii i do Włoch.