Noc biologów 515.01.2016 uczniowie klas biologiczno-chemicznych wraz z nauczycielką biologii, panią Ireną Borowską, uczestniczyli w Nocy Biologów. Jest to wydarzenie popularno-naukowe organizowane co roku w połowie stycznia przez Wydział Biologii UW. Tradycja uczestniczenia w tym wydarzeniu ma w naszej szkole już 5 lat. Podczas tego bardzo długiego wieczoru w murach uczelni wyższej licealiści mogą wysłuchać wielu bardzo interesujących i przedstawionych w przystępny sposób wykładów, obejrzeć wiele eksponatów i dosłownie dotknąć ich ręką, dowiadując się o nich wielu istotnych, ciekawych i mało znanych faktów. Poza tym uczestnicy imprezy mogą także samodzielnie wykonać proste modele biologiczne (np. „jadalny” model komórki wykonany z kisielu i odpowiednio dobranych owoców) i wziąć udział w warsztatach organizowanych w laboratoriach Wydziału Biologii. Młodzież zawsze czeka na wyjątkowy festiwal, jakim jest Noc Biologów. Wielu uczniów bierze w nim udział co roku, a nawet  już po zakończeniu nauki w naszym liceum. Od tego roku impreza dostarcza również inspiracji nauczycielce biologii i uczniom do planowania zajęć z nowo wprowadzonego przedmiotu – tj.„biologii w eksperymentach” – który wykładany jest w naszych klasach biologiczno-chemicznych. I tak po wysłuchaniu wykładu pt. „Hotel dla owadów” grupa uczniów planuje jesienią zbudować taki „hotel” właśnie w ramach projektu z „biologii w eksperymentach”.