5W I semestrze roku szkolnego 2015/2016 klasy humanistyczne naszego liceum, tj. kl. II E i III E pod opieką pana Andrzeja Mosinga uczestniczyły w kolejnym już cyklu bardzo interesujących zajęć warsztatowych w Muzeum Wojska Polskiego. W trakcie tych zajęć uczniowie poznali od wewnątrz pracę muzealników oraz obcowali z eksponatami oryginalnej broni pochodzącej z okresu od XV do XVIII wieku. Prowadzący zajęcia pracownicy muzeum Wojska Polskiego i Muzeum w Wilanowie w sposób bardzo ciekawy opowiadali o sposobach walki, o przyjmowanej taktyce oraz o miejscach bitew, w których to omawiana broń była używana. Zajęcia dostarczyły uczniom wyjątkowej okazji do poznania dziejów oglądanych eksponatów. Być może będą też pomocne w wyborze studiów, a potem także w wykonywaniu zawodu muzealnika.