18.10.2019r. nasze liceum odwiedziły nauczycielki dwóch hiszpańskich szkół językowych: Malaca Instituto – pierwszej szkoły języka hiszpańskiego  w Maladze oraz Enforex – szkoły posiadającej swoje placówki  w wielu miastach, między innymi na terenie Wspólnoty Autonomicznej Andaluzji.

Panie Inma Molina i Ane Muñoz przeprowadziły lekcje dla czterech grup uczniów z klas pierwszych i drugich. Uczniowie aktywnie poznawali i ćwiczyli słownictwo oraz struktury gramatyczne na podstawie materiałów źródłowych o Hiszpanii i Andaluzji a nawet rywalizowali w emocjonującym „bieganym” dyktandzie, z którego wszyscy wyszli zwycięsko!

Dziękujemy naszym gościom za interesujące doświadczenie a wszystkim uczniom za odwagę i zaangażowanie.

Szczególne podziękowania ślemy panu Marcinowi Siemdajowi z Extenda – Agencji Promocji Regionu Andaluzji za pomoc w organizacji lekcji.