14.11.2018 drużyna  LXXVIII Liceum Ogólnokształcące  im Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej przystąpiła do turnieju debat Wspólnie o wspólnocie. Debaty o samorządności. Projekt  został zorganizowany przez  Fundację Kultury Dialogu oraz Warsaw Debate Chamber i sfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.  Impreza, która odbyła się w naszym liceum, miała na celu przybliżeniu uczniom szkół ponadgimnazjalnych kultury debatowania na tematy społeczne oraz naukę retoryki i publicznego wypowiadania się młodych ludzi. Spotkanie poprzedzone było warsztatami przeprowadzonymi w szkołach przez doświadczonych w tej dziedzinie sędziów. Debaty w formacie WSDC toczyły się nad 3 tezami. Dziękujemy wszystkim za olbrzymią energię i entuzjazm. Z pewnością nie będzie to ostatni turniej debat naszej szkole.

Reprezentacje szkół, które wzięły udział w turnieju:
1. LXXVIII Liceum Ogólnokształcące Im. Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej w Warszawie
2. XXXV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Warszawie (reprezentacja łączona z XIV LO im. S. Staszica)
3. XLVII LO im. Stanisława Wyspiańskiego
4. LI Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie
5. IB World School Raszyńska (I SLO z Oddziałami 6. Międzynarodowymi)
6.XVIII LO im. Jana Zamoyskiego

7.ZS Nr 31 im. J. Kilińskiego