spotkanie-z-libera„Kocham poezję, muzykę, słońce i wiatr.

A świat w swej pełnej niewiadomej jest najciekawszą zagadką,

sekretem z dziecięcych lat

w narożniku pamiętnika.

Oto cała ja!

Tak pisze o sobie w wierszu „Życiorys” Anna Liber poetka, która w towarzystwie swojego męża, gościła u nas w szkole 17.10. 2016. Pani Anna pracowała u nas w szkole przed wieloma laty jako nauczycielka języka angielskiego. Wiersze zaczęła pisać po przejściu na emeryturę. Do tej pory wydała 7 tomików wierszy. Podczas dwugodzinnego spotkania pani Anna przybliżyła nam postać patronki szkoły Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej prezentując wybrane jej utwory m.in. Fotografia i Miłość, ale przede wszystkim jako człowieka ze swoimi słabościami i marzeniami. Druga godzina spotkania upłynęła na prezentowaniu utworów Anny Liber. Podobnie jak Maria Pawlikowska, pani Anna posługuje się formą miniatury poetyckiej: mało słów dużo treści. Powstają wszędzie: w metrze, na spacerze, w parku, w domu. Wprowadzają słuchacza w niezwykły nastrój i pozwalają spojrzeć na codzienne życie w trochę inny sposób. Spotkanie zorganizował uczeń oddziału 3E Adam Michalik. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z oddziału 2E i 3E pod opieką pana Krzysztofa Gałeckiego, pana Jarosława Lipskiego, pani Małgorzaty Klimczak oraz pani Marianny Gaszczyńskiej.

Opracowała Marianna Gaszczyńska