lekcjezus„Lekcje z Zus” to pilotażowy program edukacyjny, w którym w roku szkolnym 2015/2016 bierze udział nasza szkoła. Projekt ma pomóc uczniom w podjęciu ważnych życiowych decyzji po zakończeniu edukacji. W przystępny sposób zapoznaje ich z prawami i obowiązkami wynikającymi z tytułu zatrudnienia lub założenia własnej firmy. Uczniowie dowiadują się również m.in., czym są ubezpieczenia społeczne, jakie konsekwencje pociąga za sobą praca „na czarno”, jakie świadczenia wypłacane są osobom ubezpieczonym oraz na czym polega reforma emerytalna. Zdobytą wiedzę uczniowie będą mogli wykorzystać podczas organizowanego przez ZUS ogólnopolskiego Konkursu zatytułowanego „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”