12921119_978571635558078_1227150417_n12 marca 2016 roku odbyła się I Olimpiada Sportów Drużynowych Domów Dziecka jest projektem społecznym realizowanym przez warszawskich licealistów – Kaja Szumilas, Maciej Jakóbczyk, Karolina Gil, Karolina Bałdyga – w ramach programu Zwolnieni Z Teorii.

Olimpiada miała miejsce na hali sportowej LXXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Warszawie i zmierzyło się w niej 8 zespołów składających się z wychowanków domów dziecka i placówek wychowawczych (12 lat i młodsi).

Celem Olimpiady jest zachęcenie dzieci do uprawiania sportu oraz umożliwienie dzieciom rozwoju zarówno pod względem sportowym, jak i intelektualnym. Z tego względu w jej ramach odbędą się również warsztaty psychologiczne, pokaz futbolu amerykańskiego, a także spotkania ze sportowcami.

Co więcej, Olimpiada odbyła oryginalnej formule, wedle której rywalizujące ze sobą drużyny przed meczem losowały dyscyplinę, w której mecz ten się odbył.

[su_youtube_advanced url=”https://www.youtube.com/watch?v=bcfMOjkG494″ rel=”no”]