„Kochasz ty dom …” tak brzmią pierwsze słowa wiersza zaprezentowanego w Szkolnym Konkursie Poezji Patriotycznej, zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczestnicy konkursu pod hasłem „Nasza Niepodległa” spotkali się w dniu 1.10.2018 w bibliotece szkolnej.  Łącznie wzięło w nim udział 16 uczniów z różnych klas. Prezentowane utwory nawiązywały do tragicznych wydarzeń z dziejów naszego narodu, wyrażały miłość, tęsknotę do ojczyzny, dlatego wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za wzruszenia i emocje, których nie zabrakło podczas tej godziny z poezją. Uczestników konkursu oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Magdalena Lipińska – dyrektor szkoły, pani Bożena Maj – nauczyciel języka polskiego oraz pani Marianna Gaszczyńska  – nauczyciel bibliotekarz. A oto laureaci i prezentowane przez nich utwory:

I miejsce ex aequo

• Bogacz Klaudia kl. IIID  (Władysław Broniewski Bagnet na broń)
  • Cieślak Michał  kl. IE  (Zbigniew Herbert Nike, która się waha)

Dzięgielewski Tomasz kl. IIID  (Maria Konopnicka Pieśń o domu)

Julia Popławska kl. IC  (Jerzy Żuławski Do moich synów)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Organizatorem  konkursu była pani Bożena Maj.