12 listopada 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu przedstawiciele klas pierwszych i drugich mierzyli się z trudną materią quizów: historycznego  i muzycznego. Wybrani uczniowie rozwiązywali test z wiedzy o Polsce i świecie w latach 1914-1939, nie zabrakło także nieco lżejszej tematyki, a tej poświęcony był test muzyczny, sprawdzający znajomość piosenki legionowej i szlagierów muzycznych popularnych już po odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

Niepokonani w quizie historycznym okazali się przedstawiciele klasy 2b, zaś pierwsze miejsce w rozpoznawaniu melodii i tytułów piosenek zajęli przedstawiciele klasy 2d. Obie klasy zostały nagrodzone zaproszeniem na występ szkolnych chórów. Koncert ten odbył się 13 listopada w sali 114.