Europejski Dzień Języków Obcych uczczono LXXVIII LO poprzez:

1. Przygotowanie przez uczniów napisów, słów, sentencji i banerów powitalnych przy wejściu w różnych językach obcych.
  2. Klasy zaprezentowały wylosowane kraje na przygotowanych przez nie stoiskach gdzie można było nawet spróbować potraw.
  3. Turniej klas z wiedzy na temat krajów, zabytków, języków i piosenek.
  4. Konkurs na hasło promujące naukę języków obcych.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie na hasło lub wiersz promujące naukę języków obcych. Zwyciężczynią została Aleksandra z klasy 1AP, której wiersz zachwycił jury. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Klasy prezentowały wylosowane kraje na swoich stanowiskach. Podziwiać można było nie tylko prace plastyczne uczniów czy tez piękne dekoracje ale również spróbować potraw charakterystycznych dla danego kraju. Było wesoło, kolorowo a przede wszystkim smacznie.

W ramach turnieju klas , który został rozegrany w kategorii klas 1, 2 i 3 klasy stoczył trzy potyczki w Kahoot

1. Europejskie atrakcje turystyczne
  2. Jaki to język  – W tekstach pisanych
  3. Jaki to język, jaki utwór muzyczny – W piosenkach

W tegorocznym Turnieju Klas z wiedzy o krajach, zabytkach, językach i muzyce, jury nagrodziło następujące klasy: w kategorii klas pierwszych wygrała klasa lingwistyczna 1 Fp, drugie miejsce zajęła klasa przyrodnicza 1Cp2, na trzecim uplasowała się klasa techniczna 1 Gp.

W kategorii klas starszych, pierwsze miejsca zajęły odpowiednio 2 c i 3 a.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, zwycięzcom zaś gratulujemy wiedzy i umiejętności współpracy.

Specjalne podziękowania ślemy Radzie Rodziców, która ufundowała pamiątkowe nagrody dla naszych uczniów.

Organizatorzy turnieju: nauczyciele j. obcych i muzyki.