bio-cen 421.03 oraz 31.03.2016 klasy 2C i 3C o profilu biologiczno-chemicznym pod opieką nauczycielek biologii i chemii – pani Ireny Borowskiej i pani Beaty Biedrzyckiej – uczestniczyły w warsztatach laboratoryjnych prowadzonych przez Bio-CEN. Podczas tych zajęć mieliśmy okazję przekonać się, jak wygląda praca w prawdziwym laboratorium. Badaliśmy synergię komórki i wysłuchaliśmy kilku bardzo ciekawych miniwykładów. Zajęcia prowadzili studenci Wydziału Biologii UW. Praca w laboratorium dla wszystkich była nowym, bardzo rozwijającym doświadczeniem. Mogliśmy poznawać biologię w praktyce, używać profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego i nauczyć się nim posługiwać. Planujemy już kolejne zajęcia w Bio-CEN-ie. Mamy nadzieję, że uda się to jeszcze w tym roku szkolnym.