integracja9W dniach 12-13.09.2016 uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców oraz nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczyli w dwudniowym wyjeździe integracyjnym do Bęsi na Mazurach. Pierwszy dzień wycieczki szczególnie sprzyjał nawiązywaniu nowych szkolnych znajomości – po dotarciu na miejscu na pierwszaków czekały liczne gry i zabawy oraz rozgrywki sportowe sprzyjające wspólnej dobrej zabawie. Pierwszoklasiści grali m.in. w paintball, strzelali z łuki i wiatrówki oraz rozegrali mecz siatkówki i piłki nożnej. Upalna pogoda umożliwiała im także ostatnią tego lata kąpiel w pobliskim jeziorze. Wieczorem odbyło się ognisko i dyskoteka.
Drugi dzień upływał pod znakiem zwiedzania – zobaczyliśmy m.in zamek w Reszlu, katedrę w św. Lipce oraz kwaterę w Mamerkach. Atmosfera była iście wakacyjna: wszyscy bogatsi o nowe znajomości i bardzo zadowoleni z – co prawda krótkiego, lecz intensywnego – pobytu wrócili do Warszawy o godz. 19.