10.05.2018 uczniowie klas 1C i 2C pod opieką pani Beaty Biedrzyckiej i ks. Michała Markowicza wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Czy możemy świadomie wpływać na proces uczenia się?”. Zajęcia organizowane przez Instytut Ekologii i Bioetyki UKSW odbyły się w Centrum Laboratoryjnym Nauk Przyrodniczych przy ul. Wóycickiego. Pierwszą część warsztatów stanowiła prelekcja, podczas której uczniowie dowiedzieli się, czym jest Neurofeedback i Biofeedback oraz jakie są zastosowania tego narzędzia badawczego w psychologii, medycynie czy sporcie. W drugiej części – praktycznej, ochotnicy mogli być podłączeni do urządzenia i samodzielnie wykonać rundy wybranej przez siebie gry, której wyniki (rejestrowane na ekranie) były następnie omawiane przez prowadzących zajęcia.