Nasze Szkolne Koło Wolontariatu, którego opiekunem jest pani Irena Borowska, podejmuje wiele działań na rzecz potrzebujących. Współpracujemy z OPS w prowadzeniu kursów komputerowych dla bezrobotnych, wspieramy także gminę Bemowo w jej działaniach podejmowanych na rzecz mieszkańców (gra terenowa, rajd rowerowy dla niepełnosprawnych) oraz zbieramy żywność w ramach akcji Banków Żywności. Uczniowie naszego liceum zawsze chętnie udzielają pomocy potrzebującym, m.in. przynosząc różne artykuły w odpowiedzi na zbiórki organizowane w Pawlikowskiej, w tym w szczególności: żywność dla kombatantów i Polaków we Lwowie oraz mieszkańców Ziemi Drohobyckiej, artykuły papiernicze i środki czystości dla domów dziecka, makulaturę, a także nakrętki, przy pomocy których pomagamy osobom niepełnosprawnym. Za swą aktywną działalność Koło Wolontariatu i jego opiekunka co roku otrzymują wiele podziękowań. Poniżej publikujemy zdjęcia dyplomów otrzymanych w ostatnim roku.

[su_quote cite=”Irena Borowska”]Jako opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu dziękuję wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie, sumienność, życzliwość i troskę, jaką okazujecie potrzebującym. Jednocześnie życzę, aby działania woluntarystyczne były dla Was satysfakcjonujące, a wytrwałość do pracy rzecz drugiego człowieka towarzyszyła Wam zawsze, także po ukończeniu nauki w naszym liceum.[/su_quote]