13.11.2015 klasa 3B pod opieką pani Anety Dudziak w ramach poradnictwa zawodowego udała się do Oddziału Zewnętrznego Bemowo Służby Więziennej przy ul. Kocjana 3 w Warszawie. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami pracy osób zatrudnionych w służbie więziennej oraz możliwością podjęcia pracy przez osoby osadzone.
Oddział Zewnętrzny w Warszawie-Bemowie pełni rolę jednostki penitencjarnej typu półotwartego i otwartego dla mężczyzn po raz pierwszy odbywających karę pozbawienia wolności oraz dla osób młodocianych. Łączna pojemność oddziału zewnętrznego wynosi 235 miejsc. Obsadę kadrową stanowią zarówno funkcjonariusze jak i pracownicy cywilni. Skazani odbywający karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Warszawie-Bemowie, w ramach zatrudnienia poza terenem jednostki, pracują na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości, Sądu Okręgowego w Warszawie, Fundacji „SŁAWEK”, Fundacji „Pomoc Potrzebującym”, Fundacji Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, Caritasu Archidiecezji Warszawskiej, Fundacji Pedagogium, Warszawskiego ZOO, Kampinoskiego Parku Narodowego, Ośrodka Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy w dzielnicy Żoliborz, Instytutu Gospodarki Budżetowej Mazovia, Parafii Rzymskokatolickiej w Bliznem. Ponadto na terenie Oddziału Zewnętrznego w Warszawie-Bemowie skazani są zatrudnieni na różnych stanowiskach min. jako konserwatorzy, pomocnicy magazyniera, pracownicy biblioteki i radiowęzła, a także jako wydający posiłki.
W ramach oferowanych zajęć kulturalno-oświatowych osoby pozbawione wolności mają możliwość uczestniczyć w kołach zainteresowań: muzycznym, plastycznym, teatralnym, językowym, ekologicznym, akwarystycznym, historycznym oraz brać udział w zajęciach rekreacji ruchowej, tj. tenisie stołowym, badmintonie, siatkówce, koszykówce oraz piłce nożnej (halowej).
Więźniowie pod kierownictwem psychologa pracującego na terenie więzienia przygotowali i przedstawili uczniom sztukę teatralną pt. Facebook.