17.06.2019 nasza szkoła zaprosiła do siebie uchodźcze rodziny czeczeńskie, którym wręczyła pieniądze zarobione przez naszych uczniów w kwietniu podczas Międzynarodowych Targów  w Hellín w ramach projektu Erasmus+ „Odważ się być przedsiębiorczy”  oraz  środki zebrane wśród przyjaciół przez organizatora akcji – p. Grzegorza Boruckiego. Oprócz pieniędzy rodziny dostały ubrania, zabawki oraz paczki z artykułami spożywczymi. Produkty zostały  zgromadzone w ciągu ostatnich dwóch tygodni dzięki zaangażowaniu  uczniów, rodziców i nauczycieli 78 LO. Skorzystaliśmy z okazji i opowiedzieliśmy gościom o naszym międzynarodowym projekcie i zachęcaliśmy do kontaktu z warszawskimi organizacjami pozarządowymi, aby wspólnie stworzyli własne projekty, które mogą być finansowane przez Komisję Europejską, bo talentów mają całą masę: od malarstwa przez gotowanie i szycie do tańca. I właśnie tradycyjnym tańcem czeczeńskim podziękowali nam za naszą zbiórkę.