pielgrzymka4.10.2016  uczniowie klas III naszej szkoły pod opieką katechetów:  ks. Michała Markowicza i Elżbiety Grądzkiej wzięli udział w szczególnym wydarzeniu, jakim była Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Warszawskiej na Jasną Górę. Jasna Góra nieustannie przyciąga pielgrzymki maturzystów, którzy pragną zawierzyć swoje sprawy w ręce Matki Bożej, prosić o pomyślność na egzaminie maturalnym o światło Ducha Świętego przy podejmowaniu decyzji dotyczących dalszej drogi życia. Tegorocznej Pielgrzymce przyświecało hasło: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

W Auli o. Kordeckiego wysłuchaliśmy wykładu ks. dr. Piotra Pawlukiewicza, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej a następnie dokonaliśmy Aktu Zawierzenia Matce Bożej maturzystów Archidiecezji Warszawskiej. Oglądaliśmy też 18 niezwykłych obrazów – Golgotę Jasnogórską Trzeciego Tysiąclecia autorstwa Jerzego Dudy-Gracza. Malarz po mistrzowsku łączy wiele wątków teologicznych, historycznych, patriotycznych i osobistych.  S. Franciszka Paluch USJK, która od ponad 10 lat oprowadza pielgrzymów po Jasnogórskim Sanktuarium, twierdzi, że: „Są tutaj trzy miejsca, z których ludzie wychodzą odmienieni: kaplica Matki Bożej, konfesjonał i sala z Golgotą Dudy-Gracza” – wszystkie miejsca zostały przez nas nawiedzone…

Udział w pielgrzymce był okazją do wspólnej refleksji nad własną przyszłością, modlitewnego skupienia i integracji oraz przyniósł nowe siły i motywację do nauki oraz pozytywnego działania.