3.02.2017 w naszej szkole odbyła się lekcja z przedstawicielem British Council. W zajęciach wzięła udział klasa 2E oraz klasy o profilu lingwistycznym:  3AH i 3AN wraz ze swoimi nauczycielami języka angielskiego: paniami Dorotą Nowacką i Anną Rzeszutek oraz panem Krzysztofem Ambroziewiczem. Lekcja została zorganizowana przez panią Annę Rzeszutek w odpowiedzi na nurtujące uczniów pytanie dotyczące kwalifikacji potrzebnych do podjęcia studiów zagranicznych po angielsku, o których myśli coraz więcej uczniów naszej szkoły. Biorący udział w zajęciach dowiedzieli się o teście IELTS (International English Language Testing), który otwiera drzwi do pracy i studiów w Polsce i zagranicą. Jest to test stworzony przez British Council, Cambridge English Language Assessment oraz IDP: IELTS Australia. Obecnie to najpopularniejszy test z międzynarodowego języka angielskiego służącego do celów edukacyjnych i emigracyjnych. Rocznie przystępuje do niego ponad dwa miliony osób na całym świecie. Warto podkreślić, że 9 000 instytucji edukacyjnych, rządowych i zawodowych w 140 krajach uznaje i stosuje IELTS do weryfikacji umiejętności komunikowania się w języku angielskim. IELTS jest honorowany przez najważniejsze uczelnie w Europie, Wielkiej Brytanii, Australii i USA. Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów znajdują się przyszli studenci uczelni zagranicznych, na których wykorzystają oni znajomość języka obcego zdobytą w Pawlikowskiej.