Dzień Teatru w Pawlikowskiej

5 (3)9.10.2015 nasza szkoła obchodziła Dzień Teatru z okazji świętowanego w tym roku w całej Polsce 250-lecia teatru publicznego. Na imprezę przygotowywaną przez szkolne koło teatralneprzy wsparciu samorządu uczniowskiegoskładało się kilka wydarzeń, które miały przybliżyć uczniom wybrane wątki z historii teatru w Polsce i na świecie, zapoznać ich z czołowymi instytucjami teatralnymi oraz zachęcić ich do aktywnego uczestniczenia w życiu teatralnym w Warszawie, ale także, może przede wszystkim, do własnej twórczości. W całym wydarzeniu wzięło udział ponad 80 uczniów szkoły, głównie z klas pierwszych i drugich. Nasz szkolny Dzień Teatru zainaugurowały dwugodzinne, pełne śmiechu i zabawy warsztaty z podstaw improwizacji aktorskiej prowadzone przez panią Monikę Nowogrodzką – aktorkę współpracującą z Klubem Komediowym.

Następnie nasi uczniowie wyruszyli na zwiady, by odnaleźć ukryte na terenie całej szkoły plansze z informacjami z zakresu historii teatru i na ich podstawie rozwiązać quiz konkursowy. Najwięcej punktów w konkursie uzyskali: Karolina Marczak (kl.3E), Joanna Mikulska (kl. 3E), Michał Lasocki (kl.1B) i Anna Szczerbiak (kl.2AH), którzy w nagrodę otrzymali podwójne zaproszenia na spektakle do Teatru Studio. Później nasza szkolna grupa teatralna w wyborowym składzie: Gabriela Goździk, Blanka Sokołowska, Bartek Szyszczakiewicz i Krzysztof Broniarek zaprezentowała przygotowany przez siebie absurdalny i komicznie makabryczny spektakl oparty na sztuce pt.”Na pełnym morzu” Stanisława Mrożka. Na koniec odwiedziły nas instruktorki z Ogniska Teatralnego Teatru Ochoty, by poprzez krótkie warsztaty „Zagraj w teatr” pokazać nam, że teatr może być wszędzie i że w każdym z nas drzemie wybitny aktor, a szkolny korytarz może dorównywać deskom najświetniejszych scen.

 

7 (3) 4 (4)
2 (5) 3 (4)

Koordynatorem wydarzenia była pani Małgorzata Szubartowska, a za organizację możemy dziękowaćGabrieli Goździk, Aleksandrze Pardo, Natalii Wierzchowskiej, Bartkowi Szyszczakiewiczowi, Krzysztofowi Broniarkowi i Adamowi Michalikowski z klasy 2E oraz Blance Sokołowskiej i Dominice Miłoszewskiej z klasy 2C. Sponsorom biletów i partnerom wydarzenia – Teatrowi Studio, Klubowi Komediowemu i Ognisku Teatralnemu Teatru Ochoty – bardzo gorąco dziękujemy za wsparcie!